Dáte nám souhlas s využíváním cookies, prosím?

00 Kč
Váš nákupní košík je prázdný.

Aplikace eBike Flow

Jednoduše proměňte svůj chytrý telefon v displej eBiku. Připevněte držák SmartphoneGrip na řídítka pomocí sady pro dodatečnou montáž, umístěte na něj váš chytrý telefon a otevřete aplikaci eBike Flow.

Zatímco se váš telefon bezdrátově nabíjí, aplikace eBike Flow vás spolehlivě naviguje do cíle. Zobrazuje přitom všechny důležité údaje o jízdě a navrch přidá navigaci s mapovými podklady. A to není vše.

Aplikace umožňuje přizpůsobení, rozšíření a aktualizaci eBiku přesně podle vašich přání. Nové funkce a služby si jednoduše stáhnete. Aktualizace svého elektrokola můžete pohodlně nainstalovat prostřednictvím rozhraní Bluetooth. Díky tomu je váš eBike stále aktuální a neustále se rozšiřuje o nové funkce. Tímto způsobem se váš požitek z jízdy posune na vyšší úroveň.

Jak nainstalovat aplikaci eBike FLOW?

Aplikaci si můžete stáhnout Apple App Store nebo v Google Play.

Přehled funkcí

eBike Alarm

Nová funkce zabezpečení. Podmínkou pro využití této funkce je mít v kole namontovaný BOSCH ConnectModule - GPS TRACKER, který ve spojení s funkcí eBike Lock (což je možnost uzamčení systému kola v aplikaci) poskytuje komplexní ochranu kola před odcizením.

Jakmile vypnete svoje elektrokolo, systém se automaticky aktivuje. V případě pokusu o odcizení a manipulaci s kolem jen o několik desítek centimetrů reaguje eBike Alarm nejprve zvukovými signály (kolo začne vydávat zvuk alarmu) a následně obdržíte na váš telefon zprávu. V ten moment se aktivuje funkce sledování kola a vy tak vidíte polohu svého kola v aplikaci eBike Flow.

Zvukové a obrazové upozornění

Při sebemenším pohybu kola Vás Funkce eBike Alarm nejprve upozorní přerušovaným tónem alarmu a rozsvícením LED kontrolek na palcovém ovladači.

Funkce sledování a zpráva o krádeži

Pokud dojde k většímu pohybu vašeho kola (více než několik merů), obdržíte na svůj telefon upozornění a můžete polohu elektrokola sledovat. V případě odcizení můžete nechat vytvořit dokument obsahující všechny důležité údaje o vašem elektrokole.

eBike Lock

Nabízí bezplatnou ochranu před odcizením. Po aktivaci této funkce v aplikaci se Váš chytrý telefon stane digitálním klíčem k aktivaci podpory motoru. Identifikace proběhne automaticky prostřednictvím Bluetooth vždy když se se svým telefonem přiblížíte na několik metrů ke kolu. Tlačítkem v aplikaci však můžete Vaše kolo odemknout také vzdáleně. Stejně tak i displej KIOX 300 a KIOX 500 může mít funkci klíče. Po vyjmutí displeje ze základny je celý systém blokovaný a bez opětovného nasazení displeje zpět nelze aktivovat podporu motoru. Ano, případný lapka může na kole odjet svými silami, ale takové kolo bez vašeho displeje již nikdo nemůže používat. Aktivaci funkce eBike Lock signalizují krátké tóny a bliknutí diod na Led Remote. Při ztrátě Vašeho telefonu se neděje zádná katastrofa. Jednoduše se účtu v aplikaci přihlásíte pod svým heslem z nového telefonu. V aplikaci máte možnost zvolit zda klíčem k vašemu kolu bude telefon, nebo displej.

Obrazovka jízdy

Na místo displeje Kiox 300, nebo Kiox 500 můžete na jeho základnu umístit SmartphoneGrip do kterého bezpečně upevníte Váš telefon, který se ihned začne automaticky bezkontaktně dobíjet a na jeho obrazovce po spuštění aplikace eBike Flow sledujete všechny provozní údaje kola, jako např. aktuální rychlost, najetou vzdálenost, čas jízdy, stav akumulátoru atd... Uživatelům hodinek Apple Watch se navíc zobrazuje také srdeční tep. Přepínání obrazovek údajů jízdy a navigace provádíte pomocí Led Remote na levé straně řídítek.

Plánování tras a navigace

Oblíbenou funkcí je využití obrazovky Vašeho telefonu jako navigace. Do svého telefonu můžete importovat již existující trasy z aplikace komoot, nebo si naplánovat vlastní trasy v aplikaci eBike Flow. V ní si můžete detailně vybrat podle stylu jízdy, zda to budou cyklostezky, zpevněné cesty nebo lesní pěšiny a traily pro horská kola.

Minimalistickou podobou navigace je zobrazení na displeji Kiox 300 a Kiox 500, kde již nevidíte mapové podklady, ale jen vedení čar a symboly pro odbočování.

Bosch Connect Module GPS

Prémiová funkce FLOW+

Po zakoupení a instalaci Bosch Connect Module GPS získáte automaticky roční předplatné zdarma. Následně je funkce zpoplatněna částkou přibližně 35eur ročně. V aplikaci neustále vidíte pozici Vašeho kola. I při demontáži baterie z kola je funkce GPS ještě přibližně 5 hodin aktivní.

Nastavení jízdních režimů

Vybírejte mezi předdefinovanými jízdními režimy Race, Cargo, Turbo, Auto, eMTB, Sport, Tour+, Tour a Eco. Ty si lze v částečném rozsahu dále upravovat a přizpůsobit, aby ještě více vyhovovaly Vašemu stylu jízdy. Můžete měnit maximální točivý moment, intenzitu dopomoci, dynamiku záběru a nastavit limit maximální rychlosti podpory u jednotlivých režimů.

Lze si upravit také informace zobrazené na displejích Kiox 300 a Kiox 500. Můžete nastavit údaje a jejich pořadí na obrazovkách, měnit jejich rozvržení a přidat kompletně nové obrazovky. Na výběr je více než 30 různých informací, které můžete umístit na obrazovky displeje.

Průběžné aktualizace softwaru

Aktualizace vydává BOSCH v pravidelných intervalech několikrát do roka např. stále vylepšuje ochranu před odcizením a přidává další funkce zabezpečení, stejně jako vylepšení navigace.

Často kladené otázky

Jaké chytré telefony a operační systémy aplikace podporuje?

  • Podporovány jsou telefony iPhone od verze iOS 15.0 a s BLE 5.0 (BLE = Bluetooth Low Energy).
  • Podporovány jsou chytré telefony Android od verze Android 8.0 a s BLE 5.0 (BLE = Bluetooth Low Energy).

Chcete-li využívat celou škálu funkcí a podpory, musíte si aplikaci eBike Flow pro Android stáhnout z oficiální stránky obchodu Google Play Store.

Mohu ke svému eBiku připojit více než jeden chytrý telefon?

Máte možnost přihlásit se pod stejným účtem v rámci aplikace eBike Flow (stejné přístupové údaje) na různých chytrých telefonech. Pokud chcete postupně ukládat své aktivity pomocí různých chytrých telefonů pod stejným účtem, postupujte takto:

  • Na obou chytrých telefonech jste přihlášeni do aplikace eBike Flow pomocí stejných přístupových údajů.
  • Chcete-li změnit chytrý telefon, spusťte nové párování s „novým” chytrým telefonem a ujistěte se, že „starý” chytrý telefon není v bezprostřední blízkosti, nebo vymažte eBike z nastavení Bluetooth „starého” chytrého telefonu.

Nezapomeňte také, že k eBiku může být současně připojen pouze jeden chytrý telefon.

Co když chci svoje elektrokolo prodat?

Vaše elektrokolo může být propojeno vždy pouze s jedním uživatelským účtem. Proto je nutné resetovat profil vlastníka a odstranit elektrokolo z vašeho účtu.

Pokud jste své elektrokolo prodali, aniž byste ho odstranili ze svého účtu, můžete obdržet e-mail od nového uživatele elektrokola s žádostí o resetování profilu vlastníka. Aby se nový uživatel mohl připojit k vašemu elektrokolu, postupujte podle pokynů v zaslaném e-mailu.

Profil vlastnictví na svém elektrokole resetujte pouze v případě, že již nejste vlastníkem elektrokola vy, ale žadatel.

Aplikaci eBike Flow si můžete bez dalších poplatků stáhnout z příslušného obchodu. Používání aplikace eBike Flow je možné pouze po předchozí registraci a uzavření samostatné smlouvy o používání se společností Robert Bosch GmbH, Bosch eBike Systems


Číst další články

Související produkty