Dáte nám souhlas s využíváním cookies, prosím?

00 Kč
Váš nákupní košík je prázdný.

Novinky BOSCH 2022

Bosch představil pro sezonu 2022 zcela nový přepracovaný pohon elektrokol označený BOSCH Smart Systém.

Základ tvoří:

  • Mírně pozměněný motor BOSCH Performance CX 4.generace. 85Nm
  • Nová BOSCH baterie o kapacitě 750Wh
  • Bezdrátový displej BOSCH KIOX 300
  • Dálkový ovladač BOSCH Led Remote

MOTOR BOSCH PERFORMANCE CX 4.Gen

  • 85Nm
  • 2,79kg
  • 4 úrovně asistence

Pevné části motoru (hardware) jako elektromotor a převodovka jsou totožné. Hořčíkové pouzdro je mírně tvarově upravené. Avšak software je zcela nový!

Kompatibilita s předchůdcem? Nikoliv!

Bosch celý systém zcela zásadně přepracoval a dle vyjádření zahajuje „inteligentní éru pohonu elektrokol“.

Proto se celek nazývá Bosch Smart Systém, přestože jeho základem je staronový motor.

Jízdní režimy

Zatím vše zůstává při starém ECO, TOUR, EMTB, TURBO, avšak v průběhu roku 2022 se očekává nová aktualizace a s ní příchod režimu TOUR +, který má nahradit stávající TOUR, ale má být více automatický podobně jako je nyní EMTB.

Maximálně intuitivní

Motor si během 2letého působení získal výsadní postavení na trhu, jelikož mezi konkurencí vyniká dokonalým jízdním projevem a absolutní agilitou.

Je vybavený více senzorovou technologií, která mnohokrát za sekundu monitoruje tlak do pedálů. Motor tak dokáže bezprostředně reagovat na měnící se terén dle intenzity šlapání.

Vyniká i na těch nejnáročnějších tratích, kde je zapotřebí maximální síly a točivého momentu. Stejně komfortně se projeví i při pohodové jízdě po cyklotrase.

Nový modul BOSCH CONNECT

Díky integraci hardwerového kódu s označením Connect Module přímo v motoru se otevírají možnosti pro mnoho užitečných funkcí.

Vše je do značné míry prozatím zahaleno tajemstvím, ale ví se, že rozvoj bude následovat v oblasti zabezpečení kola proti odcizení, jeho případné trasování a výrazné prvky bezpečnosti v silničním provozu.

- funkce trackeru v případě odcizení kola budete moci svoje kolo sledovat pomocí aplikace eBike Flow.

- funkce alarmu při pohybu kola.

- funkce sledování silničního provozu a přibližující se vozidla (podobně jako již nabízí Garmin)

BATERIE POWER TUBE 750Wh

Tato nová baterie pro plnou integraci do rámu je založená na stejném základu jako její předchůdci. Používá články stejného typu, avšak ve větším počtu.

Ještě vetší dojezd

S navýšením kapacity baterie o 20% oproti předchozímu typu 625Wh přichází i navýšení reálného dojezdu. Nutno říci že to docení především vášniví MTB E-bikeři se svými enduro a trailovými koly.

Hmotnost a rozměry

Její celková délka, hmotnost a kapacita ve srovnání s modelem 625 narostla přibližně o 20%. Udávaná hmotnost 4380gr. tj. o 900gr. více než 625Wh a je o 6,8cm delší. To přináší pro vývojáře renomovaných značek kol nové výzvy v oblasti konstrukce a tuhosti spodní rámové trubky a vývoje zcela nových geometrií rámů.

Bezpečnost a snadná manipulace

Baterii umístěnou v rámu lze nabíjet pomocí konektoru umístěného v oblasti motoru, nebo sedlové trubky na levé straně kola.

Možnosti nabíjet baterii vyjmutou z rámu využijete hlavně na cestách, nebo při ubytování v penzionech a hotelech. Baterie je osazena novým konektorem a není možné ji tedy nabíjet předchozím typem nabíječek!

NABÍJEČKA BOSCH 4A

Po mnoha letech BOSCH uvedl zcela novou nabíječku s hotnotou 4A. Plných 750Wh nabije za 6hodin, přičemž nabití do 50% bude trvat pouze 120minut.

Kompaktní velikost a lehká

Nabíječka je menší a lehčí než předchozí typy a je odolná vůči vodě a nečistotám. Můžete ji bez omezení používat na cestách a přepravovat v batohu nebo brašně na kole.

Pouze pro Bosch Smart System

Stejně jako ostatní části, tak i nabíječka není kompatibilní se staršími typy baterií. Má zcela odlišný konektor.

DISPLEJ KIOX 300

Nový KIOX 300 je přehlednější a lépe čitelný oproti předchůdci. Má také lépe řešený úchyt (objímku) na řidítka s nastavením úhlu obrazovky.

Důležité: displej není nutný k užívání kola s novým BOSCH Smart Systémem. Respektive celý systém lze ovládat pouze pomocí dálkového ovladače Led Remote. Současně však platí že KIOX 300 je jediný displej pro nový BOSCH Smart System !

Systém lze tedy ovládat třemi způsoby:

- pomocí dálkového ovladače Led Remote

- pomocí dálkového ovladače Led Remote ve spojení s displejem KIOX 300

- pomocí dálkového ovladače ve spojení s aplikací eBike Flow. Ve Vašem smartphonu se budou zobrazovat všechny údaje o jízdě, kole a stavu baterie jako na displeji.

Nové funkce displeje

Je ještě lépe propojitelný s chytrým telefonem a můžete jej aktualizovat bezdrátově.

Pohodlnější užívání

Je vybavený jedinečným barevným LCD displejem a díky kvalitnímu podsvícení ho lze používat i v noci.

Obolnost

Je zcela odolný vůči vodě a nečistotám, které se na něj během jízdy dostanou.

 

DÁLKOVÝ OVLADAČ BOSCH LED REMOTE

Nový dálkový ovladač je první svého druhu, který je vybaven funkční LED technologií a byl navržený tak, aby obsahoval všechny potřebné funkce a byl snadno čitelný. Má integrovaný světelný senzor a mění intenzitu svitu. Takže se nestane, že by při noční jízdě oslňoval, nebo naopak při silném slunečním svitu nebyl čitelný.

Stále propojený s chytrým telefonem

Dálkový ovladač se propojí s aplikací eBike Flow a vy tak můžete sledovat všechna data o jízdě na Vašem telefonu. Tato konektivita Vám umožňuje sami provádět jednoduché pravidelné aktualizace firmware Bosch eBike a nemuseli tak nutně ke svému prodejci.

Vždy k dispozici

Propracovaný ergonomický tvar a důmyslně umístěná tlačítka zajistí, že můžete všechny úkony pohodlně provádět během jízdy bez nutnosti zastavení. Žádné tlačítko není mimo dosah!

Díky integrovanému akumulátoru s maximální životností můžete LED Remote ovládat i když je hlavní baterie z kola vyjmutá. Tento integrovaný akumulátor se dobíjí opět při vložení hlavní baterie do rámu.

 

APLIKACE BOSCH eBike Flow 2022

Připojit a vyjet

Tato nová aplikace je pro iOS i Android, tak aby k ní měli snadný přístup všichni uživatelé. Hlavním cílem aplikace bylo, aby se jezdec s kolem ještě více propojil a získal tak potenciál dalších funkcí.


Hlavně jednoduše a přehledně!

Aplikace je vyvinuta tak, aby byla maximálně intuitivní a jízdu vám usnadnila, ne do ní zasahovala! Během jízdy tedy vidíte pouze důležité informace.

Aplikace se automaticky propojí s Vaším kolem pomocí funkce Smart Connect. Telefon tedy může zůstat v kapse nebo batohu.

Funkce třetích stran
Bosch nově nabízí vstup do aplikace vývojářům třetích stran. To znamená, že aplikace jako například Apple Health se nyní budou synchronizovat s vašimi daty o jízdě, což nabízí ještě více možností při sledování vašich důležitých zdravotních údajů.

Lze tedy očekávat mnoho nových aplikací. Například výrobci kol mohou také navrhovat aplikace ve svém vlastním designu, přizpůsobené typu a kategorii použitého kola. Více konektivity s sebou přináší nové aplikace, nové funkce a více zábavy!

Všechny informace

Aplikace také poskytuje množství potřebných informací o vašem kole. Například servisní interval, nebo přesný výpis použitých komponentů na Vašem kole. Objednávka správného typu brzdových destiček již nebude problém!


Číst další články

Související produkty