Kola posíláme plně seřízená

Předprodejní seřízení kola

Všechny u nás zakoupená kola jsou dokonale seřízená.

Na všechny naše kola se vztahuje 1. servis zcela ZDARMA po najetí cca 200km.

Pokud si kolo vyzvednete na prodejně je plně připravené k používání, navíc vám rádi nastavíme správnou výšku sedla a nahustíme tlak do vzduchové vidlice přesně dle vaší hmotnosti.

Jestliže si necháte kolo zaslat, je nutné ho do přepravní krabice částečně demontovat. Kolo je před vložením do krabice naprosto stejně pečlivě seřízené jako při osobním odběru. Co vás tedy čeká po doručení kola v krabici?

Doporučujeme si nejprve pročíst návod k obsluze a záruční list přiložený ke kolu. Pomůže vám to seznámit se s jednotlivými částmi kola. Sestavení se jednoduché. Budete potřebovat imbusové klíče 4, 5, 6 mm a stranový klíč 15mm na dotažení pedálů.

Nasazení předního kola

Přední kolo je upevněno rychloupínákem, u dražších kol pevnou osičkou - najdete je v příbalové krabici s příslušenstvím. Odstraňte z náboje plastové krytky a vložtě do osky náboje rychloupínák včetně pružinky, nasaďte druhou pružinku (užší stranou ke středu kola) na závit rychloupínáku a našroubujte matici. Páka rychloupínáku má být vždy na levé straně kola. Vyjměte plastovou vložku z brzdových čelistí, nasuňte přední kolo do vidlice a utáhněte matici rychloupínáku tak, aby jste byli schopni zavřením páky rychloupínáku utáhnout přední kolo.

Upevnění řidítek na představec

Bowdeny a brzdovou hadici opatrně provlékněte přes představec na správnou stranu (obvykle zadní brzda a zadní přehazovačka jdou vlevo a přední přesmykač vpravo) a otočte vidlici do směru jízdy, tak aby představec směřoval dopředu. Odšroubujte šrouby z přední části představce, vložte do něj řidítka a opět utáhněte.

Našroubování pedálů

Na ose pedálu je vždy uvedeno jestli se jedná o pravý-R , nebo levý-L pedál. Oba pedály se šroubují ve směru jízdy. Pedály je třeba poměrně silně dotáhnout a ideálně občas překontrolovat zda se neuvolňují.

Nasunutí sedlovky do rámu

Sedlo je k sedlovce již upevněno a nastavená jeho vodorovná poloha, stačí povolit objímku sedlové trubky a vložit do rámu. Dle potřeby si nastavte výšku sedla a utáhněte tak, aby se sedlovka neprotáčela nebo nezajížděla.

UPOZORNĚNÍ !

Na sedlové trubce je vždy ryska minimálního zasunutí sedlovky do rámu. Nikdy nenastavujte sedlovku nad tuto rysku. Hrozí tím vážné poškození rámu, na které se neztahuje záruka!